×
Wyszukaj w serwisie

Piknik dla zdrowia

Onkologia inauguruje Dni Walki z Rakiem, obchodzone w dniach 4 - 24 czerwca
Niedziela, 2 czerwca br. - Piknik dla Zdrowia’2013

Warto być zdrowym

Utartym już zwyczajem także i w tym roku Opolskie Centrum Onkologii, realizując zadania Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, współfinansowanego przez Ministerstwo Zdrowia, po raz szósty organizuje „Piknik dla zdrowia- Chodzę biegam więc jestem” w ramach Dni Walki z Rakiem, obchodzonych w dniach 4 - 24 czerwca Impreza odbędzie się w Opolu w niedzielę, 2 czerwca (w godz. 11-14), w parku na osiedlu Armii Krajowej (część północno-zachodnia , okolice boiska) a jej celem jest promowanie zdrowego stylu życia, w tym głównie aktywności fizycznej i odżywiania z przewagą warzyw i owoców w codziennej diecie.

W tym roku organizator dodatkowo promować będzie także niepalenie papierosów, w nawiązaniu do Światowego Dnia bez Papierosa, obchodzonego od lat w dniu 31 maja. Ostatni z wymienionych celów ma bardzo ważne znaczenie w profilaktyce nie tylko raka płuca, ale też wielu innych nowotworów, jak rak piersi, szyjki macicy, żołądka, pęcherza moczowego, nerek, trzustki.

Głównym punktem Pikniku  będzie bieg, przemarsz (przejazd rowerem, hulajnogą, wózkiem inwalidzkim, itp.) asfaltowymi alejkami parku po wytyczonej trasie długości ok.1 km. Uczestnicy otrzymają piknikowe czapeczki, koszulki (do wyczerpania) oraz kupon, umożliwiający wzięcie udziału w losowaniu wielu cennych nagród, w tym głównej - roweru, ufundowanego przez prezydenta Opola. Przewidziano też poczęstunek, m.in. napoje, owoce.

Imprezie towarzyszyć będzie wiele innych atrakcji, m.in. Festyn Rodzinny z grami, zabawami, przygotowany przez Politechnikę Opolską, wspólny aerobic, miasteczko rowerowe (mile widziani najmłodsi z rowerami), jazda konna, pokazy wschodnich sztuk walki.

Podczas pikniku będzie można uzyskać niezbędne informacje na temat bezpłatnych programów profilaktyki nowotworowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu  do wspólnej rekreacji i aktywnego, niedzielnego wypoczynku!

PDFPlakat_Piknik_2013.pdf (1,18MB)