×
Wyszukaj w serwisie

IX Przegląd Piosenki Religijnej Komprachcice 2007

Tegoroczny IX już Przegląd Piosenki Religijnej w Komprachcicach odbył się 26 października br. w kościele parafialnym pw. św. Franciszka z Asyżu. Konkurs, zgodnie z zapowiedzią rozpoczęło piękne misterium przygotowane przez zespół Attonare. Przedstawiało ono autentyczną historię chłopaka ze wsi Folwark i jego niełatwą drogę do kapłaństwa. Kanwą misterium były zwierzenia księdza Jana Kornka zaprzyjaźnionego z zespołem. Jak co roku członkowie Attonare zaskoczyli nas ciekawą, samodzielnie przygotowaną scenerią. Uwagę zwracały również efektowne stroje wykorzystane w misterium. Dopełnieniem okazała się perfekcyjnie przygotowana gra świateł wprowadzająca widzów w odpowiedni nastrój.

W konkursowych przesłuchaniach wzięło udział dwanaście  zespołów i jedna solistka. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. Po raz kolejny w przeglądzie zaprezentowali się goście z Czech. Wyniki konkursu:

Kategoria I (dzieci)

I miejsce - Zespół z Brezovej (Czechy)

II miejsce - Fermeta z Białej

III miejsce - rodzinny duet Teresa i Krzysztof Waliczek z Domecka

Kategoria II (młodzież)

I miejsce - Trio Wokalne ze Starych Budkowic

II miejsce - Parakletos z Czech

III miejsce - Pełne Nadziei z Suchej

Zakończeniem Przeglądu było uroczyste wręczenie zespołowi Attonare tytułu "Zasłużony dla gminy" przyznanego uchwałą Rady Gminy za wieloletnią promocję gminy poprzez udział w licznych imprezach wokalno-instrumentalnych na terenie województwa opolskiego i za granicą. Całemu zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSCN3325.jpegDSCN3359.jpegDSCN3375.jpegDSCN3380.jpeg
DSCN3381.jpegDSCN3391.jpegDSCN3383.jpegDSCN3389.jpeg
DSCN3386.jpegDSCN3393.jpegDSCN3394.jpeg