×
Wyszukaj w serwisie

Biała Sobota w Opolskim Centrum Onkologii

W sobotę, 5 lutego br. w Opolskim Centrum Onkologii przy ul. Katowickiej 66 A w Opolu, zorganizowana zostanie pierwsza w tym roku Biała Sobota Onkologii.
 
Każdy Opolanin zainteresowany uczestnictwem Białej Sobocie opolskiej onkologii winien w tym dniu zgłosić się do okienka Rejestracji Głównej w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej, która będzie czynna w godz. 7.00-13.30. Należy okazać dokumenty: tożsamości z numerem Pesel oraz potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego (jest ono ważne 30 dni).
 
W godzinach godz. 8.00-14.00 uzyskać będzie można poradę lekarza onkologa a także wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w ramach programu skryningu.
 
Czynne będą poradnie:
  • Poradnia Chirurgii Onkologicznej,
  • Poradnia Profilaktyki Chorób Piersi
  • Poradnia Onkologii Ogólnej
  • Pracownia Mammograficzna, w której można będzie wykonać zdjęcie piersi nie tylko ze wskazań lekarza, ale także w ramach skryningu mammograficznego (bezpłatne badanie kobiet w wieku 50-69 lat wykonywane co 2 lata); pracownia ta mieści się w nowym pawilonie „z zielonymi oknami”.
      Biała Sobota opolskiej onkologii, której przyświeca hasło „Badam się, więc mam pewność”, organizowana jest w związku z obchodzonym corocznie 4 lutego 11. Światowym Dniem Walki z Rakiem. Został on ustanowiony w Paryżu w roku 2000, podczas Światowego Szczytu do Walki z Rakiem. Przyjęto wówczas Kartę Paryską <http://pl.wikipedia.org/wiki/Paryska_Karta_Nowej_Europy> , w myśl której rządy krajów świata, które ją podpisały, zobowiązały się do stworzenia programów służących zapobieganiu i wczesnemu wykrywaniu chorób nowotworowych <http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_(choroba)> , jak również opracowywaniu i wdrażaniu coraz skuteczniejszych metod ich diagnostyki oraz terapii.