×
Wyszukaj w serwisie

Zakończenie projektu wspinaczkowego

 

 baner
 
 
W projekcie brała udział młodzież z Mesta Albrechtice oraz z gminy Komprachcice. Razem w projekcie wzięła udział 60-cio osobowa grupa młodzieży.
 
W ramach projektu odbyło się pięć spotkań, a co za tym idzie pięć wyjazdów.
Atrakcyjne wyjazdy to wycieczki do Opola i Komprachcic, w Jesenniki, na Jurę Krakowsko - Częstochowską, do Rabstejnu, na Górę Św. Anny i do Zdzieszowic.
 
Wyjazdy odbywały się od listopada 2010 do czerwca 2011 r. Wykorzystując bardzo atrakcyjne położenie geograficzne, bogate w góry, skały oraz wulkan - stworzono projekt, który wraz z integracją młodzieży polskiej ora czeskiej zawierał dużo ruchu na świeżym powietrzu oraz elementy wspinaczki.
Pierwszymi zajęciami była nauka podstawowych zachowań na sztucznej ścianie wspinaczkowej, z dużym naciskiem na bezpieczeństwo ( w Opolu i Komprachcicach). Pozostałe spotkania to wyjazdy w miejsca z naturalnymi szlakami wspinaczkowymi.
 
Młodzież poznawała zarówno zasady wspinania oraz bezpiecznej asekuracji jak i sposób spędzania wolnego czasu w terenie górskim i na szlaku turystycznym.
 
Projekt zawierał również turnieje sportowe oraz wycieczki turystyczne na najwyższe góry naszego regionu: Pradziada, Kopę Biskupią i Górę Św. Anny.
 
 1  1  1  1  1
 
  1  1   1   1

 1  1  1