×
Wyszukaj w serwisie

Komprachcice - Reaktywacja

      Biuro prasowe programu „ Tesco dla szkół” poinformowało, że uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach znaleźli się w gronie 30 laureatów konkursu Tesco dla Szkół - "Ekorewolucja", zdobywając nowoczesną pracownię multimedialną dla swojej szkoły oraz czytniki e-książek z zestawem lektur szkolnych dla siebie. Wartość nagrody 12.000 zł.
 
      Zwycięstwo zapewnili sobie przeprowadzając w swojej okolicy ekorewolucję, czyli akcję na  rzecz ochrony środowiska oraz prezentując ją w krótkim filmiku, który zdobył uznanie internautów i Jury konkursu.

Filmik do obejrzenia na stronie www.tescodlaszkol.pl

Serdecznie gratulujemy !!!
 
 
Jury o filmiku…..
 
       Podobnie w pamięć jury zapadła „Reaktywacja” z Komprachcic. „To film z ciekawym pomysłem, niespotykaną w tej edycji interakcją z widzem, ciekawym montażem, zdjęciami i dużym zaangażowaniem szkolnej społeczności. Hasło promujące całą akcję w Komprachcicach "Dbaj o zdrowie dzieci, nie pal w piecu śmieci" wykrzyczane przez dziesiątki uczniów na długo zapada w pamięć.” – ocenia Jakubik. Także Beata Rożek doceniła zaangażowanie młodych ekorewolucjonistsów w rozwiązywanie lokalnych problemów ochrony środowiska. „Ten film urzekł mnie tym, że młodzi ekolodzy wzięli na warsztat realny problem, z jakim zmagają się we własnym otoczeniu. Do tego genialna dawka humoru, radości, pozytywnego nastawienia, świetnej gry aktorskiej. Piękne ujęcia oraz obywatelska postawa. To wszystko razem daje piorunujący efekt. Brawo!” – mówi przedstawicielka Tesco Polska. Z kolei Sławomir Brzózek porównuje ten ekofilmik do hollywoodzkiej produkcji i także docenia za zwrócenie uwagi na problem jakim jest palenie śmieci. „Początek jak u Hitchcocka, a potem prosta prawda o tym, że nie można palić odpadami. I to, co urzeka chyba najbardziej - tyle radości i energii bije przy tym z ekranu... Chciałoby się, aby tacy zaangażowani byli wszędzie w Polsce!”.

Poniżej umieszczmy zdjęcia z gali która odbyła się 9 marca we Wrocławiu
Tesco dla Szkół gala we Wrocławiu - robot do zbierania śmieci autorstwa uczniów z Komprachcic.jpeg Tesco dla Szkół gala we Wrocławiu - uczniowie z Komprachcic.jpeg Tesco dla Szkół gala we Wrocławiu - uczniowie z Komprachcic z nagrodami.jpeg Tesco dla Szkół gala we Wrocławiu - zespół z Komprachcic.jpeg