×
Wyszukaj w serwisie

Zaproszenie na bezpłatne badania

      W związku z przypadającym 1 grudnia światowym dniem AIDS, informujemy o działaniu Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Opolu, wykonującego bezpłatne i anonimowe badania w kierunku zakażenia wirusem HIV. Punkt funkcjonuje przy Poradni Przedmałżeńskiej i Rodzinnej Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Opolu przy ul. Damrota 6; tel. 774 544 845. Koordynatorem Punktu jest Pani Marzena Michałowska.

      Działalność Punktu finansowana jest ze środków Krajowego Centrum ds. AIDS.
W punkcie pracują  lekarze i psycholodzy, posiadający certyfikat Krajowego Centrum ds. AIDS. Udzielają profesjonalnych porad zarówno przed testem, jak i po nim, czyli w momencie wręczania wyniku. Punkt czynny jest w każdą środę  w godz. 16.00 - 19.30.
W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni pacjent przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.Nie jest prowadzona rejestracja telefoniczna (badania są anonimowe). Wynik można odebrać  (tylko osobiście!) w następnym tygodniu po pobraniu krwi.

      Poniżej zamieszczamy link do strony internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS, w którym funkcjonuje również Poradnia internetowa http://www.aids.gov.pl