×
Wyszukaj w serwisie

Konferencja w Borach Niemodlińskich

Partnerstwo Borów Niemodlińskich w imieniu własnym oraz LGD Wspólne Źródła z Korfantowa (partnera projektu) serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, sympatyków i odwiedzających Bory Niemodlińskie na spotkanie podsumowujące "Program ochrony wilgotnych łąk Borów Niemodlińskich- Derkacz", które odbędzie się 12 grudnia 2014 roku (piątek) o godzinie 17:00 w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie.
Gośćmi spotkania będą przyrodnicy Dolnośląskiego Ruchu Ochrony Przyrody z Wrocławia, którzy zaprezentują walory przyrodnicze łąk Borów Niemodlińskich, przedstawią wyniki rocznych obserwacji czajek, derkaczy i kszyków, a także motyli z rodziny modraszków. Ponadto opowiedzą o tym dlaczego warto kosić łąki i jak otrzymać do tego koszenia dodatkowe dopłaty rolnośrodowiskowe wynikające z użytkowania najcenniejszych przyrodniczo łąk.

Na spotkaniu odbędzie się również premiera filmu o Borach Niemodlińskich. Film pt. „Bory Niemodlińskie. Ludzie i las”, zrealizowało Partnerstwo Borów Niemodlińskich we współpracy z firmą Sky-Video z Bielska-Białej. 
„Bory Niemodlińskie ukształtowały się zaledwie kilka tysięcy lat temu. Ale co o nich wiemy? Jak powstał ten las? Co ukształtowało jego różnorodność i charakter?”. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy właśnie w filmie „Ludzie i las”. Zobaczymy Bory jakimi były, są i jakie mogą być. Zapraszamy do wspólnej, 20-minutowej podróży filmowej.
 
Każdy uczestnik spotkania otrzyma broszurę podsumowującą projekt oraz będzie mógł dokonać zapisu na płytę z nagraniem filmu o Borach Niemodlińskich.