×
Wyszukaj w serwisie

Wawelno dawniej i dziś - promocja książki

W dniu 12 marca br. w świetlicy przy boisku sportowym w Wawelnie odbyło się spotkanie z autorami publikacji Wawelno dawniej i dziś tj. Państwem Wandą i Hubertem Skrzipczyk. Pomysł na wydanie takiej publikacji przez dłuższy czas tlił się w głowach członków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Wawelno. Aż w końcu nadarzyła się okazja pozyskania środków na wydanie publikacji w ramach programu PROW oś 4 Leader. Projekt Stowarzyszenia złożony do Partnerstwa Borów Niemodlińskich przeszedł pozytywnie ocenę i zakwalifikował się do dofinansowania.

Podczas spotkania Pan Ditmar Gawlista oraz Państwo Skrzipczyk zapoznali zebranych z całym tłem powstawania publikacji. Atmosfera, jak zwykle w Wawelnie ciepła i przyjazna, a frekwencja, jak na zakres raczej lokalny projektu wysoka. Wśród zebranych oprócz mieszkańców Wawelna i Gminy Komprachcice znaleźli się pasjonaci lokalnej historii z sąsiednch gmin.

Gratulujemy Stowarzyszeniu, a Państwu Skrzipczyk oprócz gratulacji składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i bezinteresowny wkład w utrwalanie lokalnej historii i kultury.

 

fot. Wieści Gminy Komprachcice Kajetan Syguła oraz Urząd Gminy Komprachcice