×
Wyszukaj w serwisie

Nowy obiekt sportowy w Gminie

W dniu 20 marca br. odbyła się uroczystość otwarcia nowego obiektu sportowego w naszej Gminie. W wydarzeniu wzięła udział młodzież z Gimnazjum w Komprachcicach. Przecięcia wstęgi dokonali m.in. Wójt Gminy Komprachcice Leonard Pietruszka oraz Dyrektor OSiR Arkadiusz Tabisz.

Inicjatywa budowy nowych kortów przy ul. Rolniczej w Polskiej Nowej Wsi zrodziła się w 2012r., kiedy to ówczesny Wójt Paweł Smolarek zdecydował o pozyskaniu środków zewnętrznych na realizację inwestycji. Budowa dwóch kortów tenisowych jako kolejny etap rozbudowy kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. Rolniczej otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Partnerstwa Borów Niemodlińskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oś 4 Leader. Koszt inwestycji zamknął się w kwocie ok. 499000zł z czego 324000zł zostanie zrefundowane na podstawie umowy o udzieleniu dotacji.

Już dziś zachęcamy do korzystania z kortów. Więcej informacji na temat rezerwacji obiektu czy zajęć sportowych można pozyskać w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Komprachcicach tel. 77 4646040.

Krótki film z otwarcia kortów można obejrzeć na niżej podanej stronie:

http://www.dailymotion.com/video/x2khixp_otwarcie-kortow-w-komprachcicach_shortfilms