×
Wyszukaj w serwisie

Sukces scholi z Domecka

Schola Cantare Cordis z Parafii w Domecku bierze udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2015. Podczas przeglądu, który odbył się 20 czerwca w Kędzierzynie Koźlu, schola zdobyła Złote Pasmo oraz dodatkowe wyróżnienia.

Grupa Cantare Cordis z Domecka jest jedyną scholą w Polsce, która obok chórów, bierze udział w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych. Śpiewająca Polska jest elementem projektu Akademia Chóralna, którego celem jest stworzenie wzorcowej platformy rozwoju chóralistyki w całym kraju. Pomysłodawcą i realizatorem Akademii Chóralnej jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

20 czerwca 2015 r. w Kędzierzynie-Koźlu schola wzięła udział w przeglądzie regionów Opole i Katowice. W jury przeglądu zasiedli: dr hab. Beata Borowska - adiunkt Katedry Chóralistyki w Akademii Muzycznej w Katowicach, dr hab. Jan Borowski, prof. ATH - doktor habilitowany sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej – dyrygentura i Bartosz Żurakowski - polski dyrygent młodego pokolenia, prowadzący działalność artystyczną na wielu płaszczyznach, dyrygent chóru i orkiestr Filharmonii Opolskiej.

Grupa została doceniona, otrzymując:

- „Złote Pasmo” Przeglądu Chórów Śpiewającej Polski (nagroda),

- zaproszenie na występ w Filharmonii Opolskiej w nowym sezonie artystycznym (wyróżnienie),

- zaproszenie na listopadowy koncert w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz

- udział koncercie finałowym Śpiewającej Polski, który odbędzie się w grudniu w Szczecinie.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!