×
Wyszukaj w serwisie

Złote Gody

Dnia 21 marca 2017 r. w   restauracji ATLANTIS w  Komprachcicach odbyła się tradycyjna uroczystość Złotych Godów dla par małżeńskich z terenu gminy, które zawarły związek małżeński w 1966r.  W czasie uroczystości Wójt Gminy Komprachcice Pan Leonard Pietruszka wręczył jubilatom MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE nadane przez Prezydenta RP. Były także kwiaty, tradycyjna lampka szampana, tort i kawa. Uroczystość umilały występy dzieci ze szkoły w Wawelnie, a także zespołu z Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach.

W 2017 roku Złote Gody obchodziło 14 par małżeńskich z gminy Komprachcice.            

Medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" otrzymali:

 

 1. Urszula i Karol BromaOsiny
 2. Cecylia i Hilmar BialekOsiny
 3. Maria i Antoni ChrubasikChmielow
 4. Barbara i Piotr Firlus Wawelno
 5. Roswita i Herbert Gala PNW
 6. Teresa i Piotr Giza Żerkowice
 7. Wanda i Tadeusz Kościółek Domecko
 8. Gertruda i Winfryd KrawczykDomecko
 9. Maria i Karol Lachnik Domecko
 10. Marianna i Ginter Lauterbach Komprachcice
 11. Martyna i Gerhard Przywara PNW
 12. Maria i Hubert Sowada Komprachcice
 13. Stanisława i Mikołaj WencelOchodze
 14. Antonina i Zbigniew KędzioraChmielowice

 

Mamy również w tym roku niezwykle rzadki jubileusz małżeństwa. Państwo Aniela i Stanisław Bujak z Komprachcic obchodzą w listopadzie 70 rocznicę pożycia małżeńskiego tzw. Kamienne Gody. W kwietniu  Państwo Agnieszka i Jerzy Giza obchodzą 65 rocznicę ślubu tzw. Żelazne Gody.

Pięć par obchodzi 60 rocznicę ślubu tzw. Diamentowe Gody, są to: Państwo Antonina i Ryszard Beck, Gertruda i Jerzy Ficek, Renata i Władysław Hądzel, Teresa Małolepsza i Wacław Małolepszy, Waltrauda i Walter Mika.

Wszystkim czcigodnym jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia długich lat życia oraz doczekania w dostatku i zdrowiu kolejnych rocznic. Niech łączące Was uczucie dodaje Wam sił i wytrwałości na dalsze wspólne lata.