×
Wyszukaj w serwisie

ulotka-komprachcice1.jpeg

ulotka-komprachcice2.jpeg

 

Drodzy Mieszkańcy Gminy Komprachcice

Chcą mieć Państwo udział w ulepszaniu swojej gminy? Mieć realny wpływ na jej rozwój, wygląd?

Jeśli płacą Państwo podatki w miejscu zamieszkania, mogą one do Państwa wrócić w postaci lepszych dróg, nowych inwestycji, ścieżek rowerowych i rolkowych, miejsc zabaw dla dzieci, upiększonych terenów zielonych, krótko mówiąc – w postaci przyjaznego, efektownego i dobrze funkcjonującego otoczenia.

Jeżeli mieszkają Państwo na terenie gminy Komprachcice, ale nie jesteście tu zameldowani, wystarczy wskazać w Urzędzie Skarbowym faktyczne miejsce zamieszkania. Informacja ta absolutnie nie wiąże się z wymianą dokumentów, a dzięki temu Państwa pieniądze zostaną ulokowane tak, by i Państwo odczuli większe korzyści.

Najłatwiej jest poinformować swojego pracodawcę o zmianie miejsca zamieszkania. Zaktualizowane dane zamieści on w rozliczeniu podatkowym przesłanym do Urzędu Skarbowego.

Organ podatkowy na tej podstawie zaktualizuje ten adres i zarejestruje Państwa w ewidencji podatników II Urzędu Skarbowego – wówczas 38,23% przelanego przez Państwa na rzecz II Urzędu Skarbowego podatku dochodowego trafi do budżetu Gminy Komprachcice i będą one wykorzystane na potrzeby samorządu lokalnego.

W poprzednich latach duże grupy mieszkańców gminy podjęły decyzje o płaceniu podatków w miejscu zamieszkania i tym samym wykorzystują swoje podatki korzystając z naszej infrastruktury, przedszkoli, szkół, oferty kulturalnej i sportowej.

Zapraszam tych z Was, którzy z Gminą Komprachcice się związali, a jeszcze nie rozliczają tu podatków o to, żeby w zeznaniu podatkowym uwzględnili swój adres zamieszkania (nie musi być meldunek). Nie będzie to kosztowało ani złotówki więcej, a dla gminy będzie to znaczące wsparcie.

 

Jak to zrobić?

W przypadku osób fizycznych objętych numerem PESEL, które nie prowadzą działalności gospodarczej

Do 31 grudnia poinformuj o miejscu zamieszkania swojego pracodawcę, który zaktualizowane dane zamieści w rozliczeniu podatkowym przesyłanym do Urzędu Skarbowego.

lub

Do 15 lutego złóż zeznanie aktualizacyjne ZAP-3 do II Urzędu Skarbowego.

lub

W zeznaniu podatkowym (np. PIT-37) podaj aktualny adres zamieszkania.

 

W przypadku osób fizycznych które prowadzą działalność gospodarczą

Do 31 grudnia zaktualizuj zgłoszenie identyfikacyjne na formularzu CEIDG-1 lub NIP-7.

lub

Do 15 lutego złóż zeznanie aktualizacyjne ZAP-3 do II Urzędu Skarbowego.

lub

W zeznaniu podatkowym (np. PIT-36) podaj aktualny adres zamieszkania.